U nedelju 07.06. tekuće godine održano je Državno prvenstvo u raftingu u disciplinama RX i Slalom sa posadama R4. Organizator prvenstva je bio Rafting savez Srbije. Prvenstvo se odvijalo na Limanu na Dunavu. Od 09:00 sati na mirnom Dunavu je započeo najavljeni događaj kroz zagrevanje posada čamaca. Trke su prema planu startovale neposredno nakon zagrevanja.
Treba naglasiti da je drugo mesto u obe discipline zauzela raft posada (R4) Kluba za rekreaciju i sportove na vodi “Gardoš” iz Zemuna, inače studenti Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja Univerziteta u Beogradu. Pored Gardoša, naša posada je sastavni deo tima KPA “DIF” – Beograd i ujedno su svi članovi Sokolske sekcije “DIF – Beograd. Shodno ovome, učesnici zaslužuju čestitke na svim navedenim nivoima.
Sa ponosom ističemo imena naših vicešampiona na Državnom prvenstvu u raftingu (R4), dragih kolega, studenata Strahinje Stojanovića, Boška Gvozdenovića, Mihaila Vukovića i Nikole Dukića.
Trke su ispratili ispred uprave kluba, predsednik kluba gospodin Sava Medić i trener ekipe Prof. dr Vladimir Miletić.
Javno proglašenje plasmana od strane sudija i predsednika Rafting saveza Srbije, gospodina Borisa Purjakova bilo je odmah nakon završetka trka.
Još jednom čestitamo za osvojeno drugo mesto u obe discipline našim vicešampionima! Sa željom da nastave da nižu svoje uspehe!












